XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski - wiersze Wisławy Szymborskiej

Utworzono dnia 19.04.2023

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku włączając się w obchody ustanowionego przez Sejm i Senat Rzeczpospolitej Roku Wisławy Szymborskiej, zorganizowała XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Stefana Gillera, pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

W tym roku młodzież mierzyła się z twórczością naszej noblistki – Wisławy Szymborskiej.

Konkurs miał na celu:

• zaakcentowanie obchodów roku Wisławy Szymborskiej

• popularyzacja wśród młodego pokolenia postaci i twórczości Wisławy Szymborskiej

• kształtowanie umiejętności recytatorskich wśród młodzieży

• umiejętność korzystania z zasobów bibliotek stacjonarnych i cyfrowych

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice klasy VIII – Julia Maleszka i Łucja Łaźniewska. Julia recytowała wiersz pt. Nic dwa razy, a Łucja utwór zatytułowany Sen nocy letniej.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Dziewczyny rywalizowały z 43 uczestnikami i choć nie zajęły miejsca na podium, to pięknie recytowały wybrane wiersze i godnie reprezentowały naszą szkołę.

Uczennice do konkursu przygotowywały się pod kierunkiem polonistki Renaty Bącler, która bardzo serdecznie dziękuje pani Małgorzacie Łaźniewskiej, mamie Łucji, która poświęciła swój czas by zawieźć dziewczyny na konkurs oraz pani Urszuli Biczyńskiej -Szulc, wychowawczyni klasy VIII, która podczas konkursu sprawowała opiekę nad uczennicami.
Łucji i Julii jeszcze raz gratuluję. Brawo Dziewczyny.

XVII Powiatowy Konkurs Recytatorski - wiersze Wisławy Szymborskiej