WYCIECZKA DO WARSZAWY

Utworzono dnia 14.05.2023

11 maja uczniowie klasy V  byli na wycieczce krajoznawczej w Warszawie. Program był obszerny. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęło się od Placu Zamkowego i Kolumny Zygmunta. Następnie przenieśli się do wnętrz Zamku Królewskiego i Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Ciekawe informacje usłyszeli też na temat Rynku, Barbakanu, murów Starego Miasta, Pomnika Małego Powstańca. Na Rynku specjalnie dla dzieci zagrał i zaśpiewał kataryniarz. O godzinie 14.00 byli świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Przewodnik zatrzymał się też przed Pałacem Prezydenckim i pomnikiem Adama Mickiewicza, płycie z okolicznościowym napisem dotyczącym pielgrzymki Jana Pawła II czy syrence warszawskiej.  Z tarasu widokowego Biblioteki Uniwersyteckiej mogli oglądać panoramę Warszawy. Następnym punktem programu była nauka przez zabawę w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie oglądali interaktywne wystawy, mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i obserwacje. Dużym zainteresowaniem cieszył się robot Mikołaja Kopernika, z którym można było porozmawiać. Z autobusu obejrzeli Stadion Narodowy i  najwyższe domy mieszkalne łącznie z tym, w którym apartament ma wynajęty piłkarz Robert Lewandowski.  Był oczywiście czas wolny. Uczniowie spędzili go na Rynku. Wykazali się dużą odpowiedzialnością, gdyż dostosowali się do wszystkich wytycznych pilota wycieczki i opiekunów: chodzili grupami, nie wychodzili poza wyznaczone miejsca, byli na miejscu zbiórki o wyznaczonej godzinie. Wszyscy wrócili do domu w doskonałych nastojach, mimo że bardzo zmęczeni. Wyjazd sprzyjał integracji oraz nauce. Uczniowie są bogatsi o wiedzę i doświadczenie, które na pewno wykorzystają na lekcji historii, biologii czy fizyki.

Mariola Fengier

Marlena Witczak