Warsztaty "Świadome kreowanie siebie"

Utworzono dnia 18.01.2020

Czy wiesz, że efekt "pierwszego wrażenia" trwa maksymalnie około 3 minut od nawiązania kontaktu    z nowo poznaną osobą? To właśnie między innymi na ten temat rozmawialiśmy podczas warsztatów które odbyły się w czwartek, 16 stycznia 2020 roku. W warsztatach które noszą tytuł "Świadome kreowanie siebie" brali udział uczniowie VIII klasy Szkoły Podstawowej z naszej szkoły, oraz zaproszeni przez nas uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Blizanowie. Warsztaty są częścią innowacji która została wprowadzona w roku szkolnym 2018/2019, jej autorkami są: Logopeda pani Magdalena Nita, Psycholog pani Anna Latańska oraz Doradca Zawodowy pani Arleta Janczak. Warsztaty odbywają się cyklicznie dla uczniów klasy VIII naszej Szkoły, mają one na celu pomoc uczniom we właściwym wyborze przyszłej ścieżki kariery zawodowej, oraz rozwinięciu własnej osobowości, nabyciu pewności siebie i radzenie sobie ze stresem w sytuacjach komunikacji interpersonalnej. Tym razem postanowiliśmy poszerzyć grono naszych odbiorców, zależało nam bowiem na tym aby uczniowie Szkoły z Blizanowa także poznali sposoby zarządzania własnym wizerunkiem i dowiedzieli się co jest ważne podczas komunikacji z innymi. Jest to niewątpliwie bardzo dobra inwestycja w przyszłość młodzieży która już w niedługim czasie będzie musiała stawiać czoła ważnym wyborom życiowym. Uczniowie podczas warsztatów brali udział w różnych zadaniach, wspólnie zastanawiali się nad tym czym jest udana autoprezentacja, wcielali się również w role podczas odgrywania scenek. Była to świetna integracja, zajęcia przyniosły wiele radości, ale także ogrom wiedzy którą mamy nadzieje, że uczniowie będą wcielać w swoje życie. Prowadzącymi czwartkowe warsztaty były: Magdalena Nita oraz Anna Latańska. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie podczas zajęć oraz niezwykle pozytywny odbiór i miłą atmosferę. Za swą obecność pragniemy także podziękować Dyrekcji - Panu Kryspinowi Wolińskiemu oraz Pani Jolancie Kornaszewskiej, Pani Paulinie Wróbleskiej - Dyrektor Biblioteki Publicznej, Nauczycielkom - Pani Arlecie Janczak oraz Pani Irenie Tomczyk.

Anna Latańska

Warsztaty "Świadome kreowanie siebie"