Utworzono dnia 13.12.2022

Szlachetna Paczka w naszej szkole

W dniu  10 i 11 grudnia 2022 roku w całej Polsce odbył się finał XXII edycji „ SZLACHETNEJ PACZKI", jednego z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Jego ideą jest mądra pomoc rodzinom, które zmagają się z trudnymi warunkami. Akcja  jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

W tej edycji nasza szkoła po raz drugi stała się darczyńcą. Wspólnym wysiłkiem całej społeczności szkolnej przygotowaliśmy paczkę dla ponad siedemdziesięcioletniej pani Marianny. Zebraliśmy środki finansowe na zakup telewizora, przygotowaliśmy środki czystości, produkty żywnościowe o przedłużonej trwałości. W paczce znalazły się: telewizor,  pościel, patelnie, garnki, czajnik do wody, ręczniki, łapcie , ciepłe skarpety oraz leki. Wszystkie potrzebne rzeczy zostały dostarczone do pani Marianny przez przedstawicieli Szkolnego Koła Wolontariatu, opiekunów i pana dyrektora w okolicach weekendu cudów.  Pani Marianna była zaskoczona tym, że w paczce znalazły się wszystkie rzeczy, których potrzebowała. Szczególnie zaskoczył ją nowy telewizor, nie spodziewała się, że dostanie taki prezent. Spotkaniu i odpakowywaniu paczek towarzyszyła ogromna radość ale i wzruszenie.

Wszystko to było możliwe dzięki współpracy dyrekcji szkoły z osobami koordynującymi akcję oraz hojności rodziców, uczniów i nauczycieli. Po raz kolejny pokazaliśmy, że wspólnym wysiłkiem można osiągnąć wiele. Samo zbieranie potrzebnych produktów i przygotowywanie ich do przekazania rodzinie było okazją do dzielenia się dobrem, bo z potrzeby serca zorganizowaliśmy tę akcję. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania paczki dla pani Marianny.

Dyrekcja szkoły i szkolni koordynatorzy akcji: p. A.Janczak, p. E.Grala