Szkoła Podstawowa w Jankowie Pierwszym zwycięzcą w projekcie MŁODZIEŻOWE MISJE GOSPODARCZE

Utworzono dnia 04.03.2020

Zespół uczniów  „Na Wagonik”, w skład którego wchodzili uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym: Hubert Gulski, Patrycja Wojciechowska, Klaudia Węckowska oraz ich mentorzy z Technikum Ekonomicznego w Kaliszu: Janek Strapagiel  i Jakub Galant, pod okiem opiekuna- Arlety Janczak zostali zwycięzcami w drugiej edycji projektu „Młodzieżowe Misje Gospodarcze”, i  otrzymali  zaszczytny tytuł „Perełki Biznesu”. Uroczysta gala podsumowująca projekt miała miejsce 2 marca 2020 roku w Sali Kryształowej restauracji Komoda w Kaliszu.

Młodzież przez kilka miesięcy pracowała nad rozwiązaniem wyzwania REKRUTACJA 2025. Chodziło o rozwiązanie problemu niedoboru pracowników z odpowiednimi kwalifikacjami i ich identyfikacji z firmą. Nad rozwiązaniem  współpracowali z firmą WSK-PZL S.A. w Kaliszu. Uczestniczyli w dwóch spotkaniach w firmie, poznali zakład pracy, zaprosili przedstawicieli firmy do szkoły i rozmawiali o możliwych rozwiązaniach. Wypracowali propozycje rozwiązania problemów, które następnie poddane zostały ocenie firmy     i ekspertom. W tej niełatwej rywalizacji okazali się być zwycięzcami . Jak sami powiedzieli, nie spodziewali się, że wygrają, postrzegają to zwycięstwo jako duże osiągnięcie.

Praca nad wyzwaniem projektu  to dla naszych uczniów doskonała szkoła życia, przygotowanie do przyszłej pracy zawodowej. W trakcie jego  realizacji  uczyli się budować zespół, doskonalili umiejętności komunikacji, planowania, a także wystąpień publicznych. Uczyli się trudnej sztuki kompromisu, poznawali kulturę organizacji firmy, dokonywali analizy finansowej różnych rozwiązań.

Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze to inicjatywa Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, to pomysł na praktyczne doradztwo zawodowe.