Lekcja czytania

Utworzono dnia 15.01.2020

13 stycznia, uczniowie klasy VII przeprowadzili lekcję czytania na sali gimnastycznej, w której wzięła udział klasa VIb z wychowawcą. Uczniowie są w trakcie realizacji zadań innowacji „Egzamin zdam, bo lektury znam”. Po każdej omówionej lekturze podejmując zaplanowane działania – bawiąc się z bohaterem książki, będą utrwalać wiadomości z lekcji. Uświadamiali na spotkaniu, że lektura to nie tylko obowiązek i przymus lecz również świetna zabawa. W ramach innowacji zamierzają przygotowywać rekwizyty, wcielać się w postać i opowiadać o niej nie zapominająco charakterystycznych zachowaniach i powiedzonkach, prowadzić wywiad z bohaterem, bawić się w escaperoom, w ciekawy sposób przedstawiać tradycje i obyczaje, przygotowywać się do przedstawienia wybranego aktu dramatu, itp.  Wiedzą jak ważna jest znajomość lektur aby dobrze zdać egzamin. Sami chcą poznać książki ale  mają zamiar namawiać do tego też innych. Celem spotkania było zatem  zachęcenie klasy VIb do czytania wszystkich lektur proponowanych przez nauczyciela języka polskiego.

Na początkuuczniowie klasy VII przedstawili zalety czytania lektur:

• poprawiają poziom wypowiedzi ustnych i pisemnych,
  • wpływają na lepsze rozumienie tekstów i poleceń,
  • przyczyniają się do wzrostu poczucia własnej wartości,
  • zwiększają motywację do nauki,
  • ich znajomość jest niezbędna do napisania egzaminu z języka polskiego po klasie VIII

Następnie zaprosili wszystkich do wspólnego czytania książki „Feix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi” Rafała Kosika.Rozpoczęła p. Mariola Fengier. W dalszej kolejności czytali uczniowie klasy VII, po czym  oddali głosmłodszym kolegomi koleżankom. Uczestnicy spotkania radzili sobie doskonale. Życzymy klasie VIb zapału do pracy. Wychowawcy dziękujemy za współpracę.

Mariola Fengier

Lekcja czytania