Festyn Zawodoznawczy

Utworzono dnia 13.06.2019

11 czerwca 2019 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się festyn zawodoznawczy              dla uczniów  klas trzecich gimnazjów z terenu Gminy Blizanów, za organizację którego odpowiadały:  Arleta Janczak i Mariola Fengier. Uczestniczyli także pracownicy gminnych jednostek samorządowych: kierownik Referatu Oświaty, pani Joanna Włodarczyk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, pani Paulina Wróblewska oraz opiekunowie uczniów: pan Marek Michałek i pani Wiesława Zawieja. Podczas festynu w konkurencjach zawodoznawczych rywalizowało  30 gimnazjalistów, połączonych w trzyosobowe zespoły losowo dobrane.  Tematem przewodnim było zwrócenie uwagi na konieczność świadomego przeżywania życia, w szczególności w sferze zawodowej. Podczas zmagań konkursowych uczniowie przygotowywali symulację rozmowy kwalifikacyjnej, uczyli się technik radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, wskazywali na czynniki wpływające na kształtowanie się wizerunku. W drugiej części spotkania uczestnicy poszerzali wiedzę o sobie poprzez rozwiązywanie testu Kotwice Kariery Scheina, zachęcającego do refleksji na temat obszarów własnej kompetencji, motywacji do pracy i systemu wartości.  Przyglądali się także temu, czy i na ile żyją w stresie.

Festyn zakończył się podsumowaniem zmagań konkursowych i wręczeniem nagród trzem zwycięskim zespołom przez dyrektora szkoły, Kryspina Wolińskiego. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce: Julia Zórawicz, Igor Rosiak, Kinga Wychorska

II miejsce: Marta Potasiak, Wiktoria Majchrzak, Monika Prymerska