100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Utworzono dnia 18.11.2018

100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy w sobotę 10 listopada. Gminna uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele parafialnym w Blizanowie, po której wszyscy udali się na cmentarz, by przy grobie nieznanego żołnierza oddać hołd poległym w walce o wolność naszej Ojczyzny. Złożono również kwiaty pod obeliskiem ofiar   I i II wojny światowej przy Urzędzie Gminy w Blizanowie.

Następnie wszyscy zaproszeni goście przybyli do szkoły w Jankowie Pierwszym, gdzie została przygotowana część artystyczna i poczęstunek.

Program artystyczny rozpoczął się od pięknie zaśpiewanej przez Aleksandrę Rosiak piosenki pt. „Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana” i układu tanecznego w wykonaniu sześciu uczennic VIII klasy. Następnie uczniowie zaprezentowali zgromadzonym inscenizację słowno-muzyczną, która przypomniała wszystkim trudne drogi naszej Ojczyzny do niepodległości. Młodzież  brawurowo wykonała Rotę, w śpiew której włączyli się wszyscy zebrani w postawie stojącej. Występ zakończyła piosenka „Żeby Polska była Polską”, do której na gitarze akompaniowała koleżankom Zuzanna Jerz.

Występ ósmoklasistów bardzo się podobał, zostali oni nagrodzeni rzęsistymi brawami.

Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem nauczycielek – Renaty Bącler (wychowawczyni) i Eweliny Grali, które w przygotowaniu scenografii wsparły panie Maria Marciniak i Danuta Kubiak oraz wszyscy pracownicy szkoły.

Wychowawczyni klasy serdecznie dziękuje uczniom VIII klasy, zwłaszcza Darii Siudzie, za zaangażowanie. Wszystkim rodzicom ósmoklasistów oraz pani Anieli Kościerzyńskiej za pomoc w  przygotowaniu odpowiednich strojów.

Władzom samorządowym, dyrekcji szkoły, przedstawicielom kombatantów i wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za uświetnienie uroczystości swoją obecnością

W części artystycznej wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rychnów  i zespół wokalny „Dynamitki”

R. Bącler

100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI