Zajęcia "Akceptuję siebie"

Utworzono dnia 21.02.2020

Dziś, tj. 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Psychologa, właśnie z tej okazji poruszyliśmy z 6 latkami bardzo ważny temat jakim jest akceptacja siebie. To, jak ludzie myślą o sobie i co do siebie czują wpływa na sposób, w jaki traktują własną osobę i innych ludzi. Samoakceptacja przejawia się w dostrzeganiu własnej niepowtarzalności, lubieniu siebie – mimo słabości, wad. Wyzwala zaufanie i wiarę we własne siły, skłania do wykorzystania indywidualnych możliwości. Właśnie dlatego kształtowanie pozytywnego obrazu własnej osoby jest tak niezwykle ważne. Na początku dzieci wysłuchały bajki, pt. "Wielki problem niedźwiadka Luby", który ze względu na swój ogonek nie potrafił zaakceptować siebie. Z pomocą przybyła mama która wyjaśniła chłopcu, że każdy z nas jest inny co sprawia, że właśnie dlatego jesteśmy tak wyjątkowi. Dzieci z chęcią wymieniały swoje cechy, które sprawiają, że są niezwykli. Następnie na kartach pracy udowadnialiśmy jak bardzo różnimy się pod względem wyglądu, ulubionych potraw czy kolorów. Rysowaliśmy również nasze rodziny na dowód tego, że i w tym przypadku każdy z nas jest wyjątkowy. Mamy nadzieję, że nasze przedszkolaki wyniosły jak najwięcej z dzisiejszych zajęć, ponieważ jak wszyscy wiemy WIARA CZYNI CUDA, a już na pewno wiara w siebie! ;)

Anna Latańska

Zajęcia "Akceptuję siebie"