WYJAZD DO SCHRONISKA

Utworzono dnia 23.12.2018

W dniu 19 grudnia 2018r. grupa uczniów Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym odwiedziła schronisko AZYL ZOO w powiecie ostrzeszowskim w miejscowości Niedźwiedź,      w celu przekazania zebranej karmy i misek dla psów.  Zbiórkę na rzecz bezdomnych psów przeprowadzono w ramach akcji organizowanych przez samorząd szkolny wraz            z opiekunem, której koordynatorem w tym roku szkolnym była klasa VI.

W ramach podziękowania za zbiórkę karmy uczniowie mogli zwiedzić mini zoo i choćby pogłaskać  kucyki, wielbłądy, lamy czy owce. Następnie z właścicielką schroniska udaliśmy się na teren, gdzie w boksach żyją bezdomne psy. Mieliśmy też okazję poznać smutne historie podopiecznych schroniska. Mamy nadzieję, że nie jest to nasza  ostatnia wizyta w tym roku szkolnym w schronisku, gdyż po feriach zimowych samorząd szkolny wraz z  klasą VI planuje kolejną zbiórkę, tym razem akcję poszerzymy o zbiórkę koców     i bud. Właścicielka schroniska zapewniała, że w nagrodę za aktywną pomoc grupa uczniów ze szkoły oraz przedszkola będzie miała możliwość wyjazdu  do schroniska                 i zwiedzania mini zoo. Ze schroniska wyjechaliśmy w przekonaniu, że zrobiliśmy coś dobrego dla bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt.

Wszystkim uczniom i przedszkolakom, którzy włączyli się w akcję zbierania karmy i misek dla psów serdecznie dziękujemy.

Marlena Witczak

WYJAZD DO SCHRONISKA