Wycieczka klasowa do Skalnego Miasta i Pragi

Utworzono dnia 13.06.2019

W dniach 05.06-07.06.2019 uczniowie klasy 6 wraz z opiekunami : Panią Sylwią Jarońską oraz Panią Urszulą Biczyńską- Szulc wybrali się na trzydniową wycieczkę krajoznawczo- turystyczną do Skalnego Miasta oraz Pragi. Humor dopisywał każdemu od samego rana. Pierwszego dnia podziwialiśmy uroki Skalnego Miasta. Oprócz otaczających nas skał mogliśmy zobaczyć przepiękne jezioro, w którym odbijały się skały oraz drzewa. Dzięki użyciu wyobraźni mogliśmy zobaczyć Fotel Karkonosza, Fotel Babci, Głowę Cukru, Żółwia, Miasto Słoni, Strażników Skał oraz wiele innych atrakcji. Po trzygodzinnej wspinaczce udaliśmy się do Kamiennej Góry. Muzuem ‘’Arado’’ wprowadziło nas w stan wojenny, dzięki któremu mogliśmy wyobrazić sobie w jakich warunkach musieli pracować ludzie, jakie bronie zostały wykorzystane w czasie wojny oraz jak przebiegała wojna. Oczywiście nie zabrakło pytań do Pana Przewodnika, które poszerzyły wiedzę naszych uczniów o dodatkowe informacje. Po całodziennym zwiedzaniu wszyscy udaliśmy się do oddalonego od zgiełku i hałasu Hotelu Zadrna. Następnego dnia z samego rana udaliśmy się do Pragi na całodzienne zwiedzanie. Trasa z miejsca noclegowego do Zamku Praskiego wymagała od nas siły i sprawności, ponieważ w tym dniu pokonaliśmy około 10 km na nogach J Praga przywitała nas słoneczną pogodą, która ułatwiła zwiedzanie i dotarcie do celu. W trakcie zwiedzania uczniowie zobaczyli: Pałac Hradczański, Zamek Praski, Złotą Uliczkę, Most Karola, Rynek Starego Miasta, Katedrę św. Wita, Stary Pałac Królewski. Oczywiście to nie wszystkie miejsca, które odwiedziliśmy wspólnie tego dnia. Zanim udaliśmy się na miejsce noclegowe w Pradze, poszliśmy na kolacje do włoskiej pizzerii. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w roli prawdziwego turysty i zamówić pizzę w języku angielskim. Zadanie okazało się bardzo proste, wszyscy dostali swoje zamówienie bez żadnych językowych problemów J  Ostatniego dnia wycieczki pojechaliśmy do miejscowości Kutna Hora, która przywitała nas jednym z piękniejszych widoków w Czechach. Uczniowie mogli również zobaczyć Kaplicę Czaszek, kościół św. Jakuba, Kamienny Dom. Niewątpliwą atrakcją był wspólny obiad w czeskiej szkole, w której nasi uczniowie mogli zapoznać się z dziećmi i porozmawiać z nimi w języku angielskim.

Z przykrością żegnaliśmy się z błędnymi skałami, Pragą oraz świetną pogodą, która umożliwiała nam zwiedzenie wszystkich zaplanowanych celów naszej podróży.

Sylwia Jarońska

Wycieczka klasowa do Skalnego Miasta i Pragi