Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Utworzono dnia 22.06.2019

19 czerwca o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym odbyło się pożegnanie absolwentów klasy ósmej i gimnazjum pod hasłem „Tu wszystko się zaczęło”. Uroczystość rozpoczął dyrektor pan Kryspin Woliński, który powitał wszystkich zebranych. Zaszczycili swoją obecnością: Kierownik Referatu Oświaty – pani Joanna Włodarczyk, Przewodniczący Rady Gminy- pan Jan Wojtyła, Przewodniczący Rady Rodziców - pan Maciej Raczyk, Radny Powiatu Kaliskiego – pan Krzysztof Kubasik, Dyrektor Gminnej Publicznej Biblioteki w Blizanowie – pani Paulina Wróblewska, nauczyciele, pracownicy szkoły, licznie zgromadzeni rodzice, a także młodsi koledzy i koleżanki. Na początku uczniowie odtańczyli poloneza i zajęli wcześniej przygotowane miejsca. W dalszej kolejności wyróżniono tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu oraz odnieśli zwycięstwa w zawodach i konkursach. Ci, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce otrzymali stypendia. Pozostali również odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Miłym akcentem było wręczenie absolwentom symbolicznych upominków przez młodszych kolegów z klasy VII. Po części oficjalnej odbył się program artystyczny                        z podziękowaniem dla całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. Były łzy wzruszenia ze strony uczniów, ich rodziców, nauczycieli, młodszych kolegów.       O godzinie 10.30 odbyło się zakończenie dla uczniów klas I - VI szkoły podstawowej. Uczniowie, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa         z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Następnie przedstawiciele Samorządu Szkolnego podziękowali za naukę i wychowanie, za trud, opiekę i poświęcenie. Na zakończenie  dyrektor życzył wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2018/2019 uczniowie udali się do swoich klas na ostatnie przedwakacyjne spotkania z wychowawcami. Wszyscy w dobrych humorach rozpoczęli wakacje.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom wysokich wyników w nauce, a absolwentom życzymy aby dostali się do wybranych szkół !

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019