Palemka Wielkanocna

Utworzono dnia 18.04.2019

Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro zatacza koło i wraca do nas.
                                            Flora Edwards

Tradycją Zespołu Szkół w Jankowie Pierwszym stała się akcja charytatywna „Palemka Wielkanocna” nad którą czuwa corocznie Samorząd Uczniowski z opiekunem. Włączyli się w nią uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum, a także dyrektorzy, nauczyciele, rodzice oraz ksiądz proboszcz. Dzieci i młodzież przygotowały około 230 palemek wielkanocnych. Najmłodsze dzieci z przedszkola, wykonały je pod okiem swoich nauczycieli  i rodziców. Natomiast uczniowie wszystkich klas, zbierali je w szkole w czwartek i piątek.  W Niedzielę Palmową, w kościele w Blizanowie można było nabyć palemki i w ten sposób pokazać wrażliwość na los chorych i potrzebujących. Mieszkańcy parafii nie zawiedli, tak jak każdego roku. Owocem pracy dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy włączyli się do akcji było uzyskanie kwoty 2404,20 złotych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie dzieci i młodzieży z terenu gminy Blizanów.

ORGANIZATORZY SERDECZNIE DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREGO SERCA!

Mariola Fengier

Palemka Wielkanocna