Nocowanie w szkole

Utworzono dnia 22.01.2020

17 stycznia, uczniowie klasy VII pod opieką wychowawczyni p. Marleny Witczak i nauczycielki p. Marioli Fengier, uczestniczyła w już od lat praktykowanej, w naszej szkole- tzw. .,,Nocce w szkole’’. Uczniowie przybyli do szkoły na godzinę 20.00. Po przygotowaniu klasopracowni, przystąpili do szykowania kolacji. Przyrządzenie smakowitych  kanapek z dużą ilością warzyw, to efekt realizacji programu Trzymaj Formę. Następnie z opiekunami udali się do sali gimnastycznej, gdzie spalając kalorie po kolacji, grali w piłkę siatkową. Kontynuacją programu promującego zdrowy styl życia było przygotowanie soku marchwiowo – jabłkowego, który wszystkim bardzo smakował i dodał sił do wykonania pozostałych zadań zawartych w planie. Był też czas na wspólne śpiewanie przy gitarze, zabawy, rozmowy i gry planszowe. Nie mogło zabraknąć czasu na  czytanie fragmentów „Kamieni na szaniec”. Uczniowie klasy VII wiedzą, że czytania lektur nigdy dość, a umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w życiu, więc ochoczo zabrali się do pracy. Zwieńczeniem krótkiej lekcji języka polskiego było obejrzenie filmu o tym samym tytule. Seans zakończył się gorącą dyskusją czy ciekawszy był film, czy książka. O godzinie 7.00 uczniowie zostali odebrani ze szkoły przez swoich rodziców. Wszyscy byli bardzo zmęczeni ale w dobrych humorach i pozytywnym nastawieniu do szkoły. Jak się okazało, zresztą nie pierwszy raz, nocowanie w szkole ma swoje uroki!

Nocowanie w szkole