Konkurs pieknego czytania

Utworzono dnia 25.11.2018

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

W. Szymborska

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

22 listopada  odbył się po raz trzeci w naszej szkole Szkolny Konkurs Pięknego Czytania. Wzięli  w nim udział uczniowie z klas IV-VI.

Celem konkursu było:

• Budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową,
  • Kształtowanie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstów / kształcenie umiejętności pięknego czytania, praca nad dykcją, talentem aktorskim,
  • Rozbudzenie wrażliwości na piękno słowa,
  • Stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności; pokonywanie tremy, nieśmiałości w wystąpieniach publicznych,
  • Uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

Powitano zebranych, po czym zapoznano ich z przebiegiem konkursu. Pierwsza część polegała na tym, że uczniowie rozwiązali test i wykonywali zadania zamknięte. Następnie przygotowywali się do prezentacji wylosowanych tekstów, które indywidualnie zaprezentowali. Teksty pochodziły z książek zakupionych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Ocenie podlegały: płynność i tempo czytania,dykcja, pauzowanie, modulacja głosu i jego natężenie, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą , prawidłowa wymowa wszystkich głosek.

W komisji konkursowej zasiedli: Bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie - pani Krystyna Gronowska i psycholog Zespołu Szkól w Jankowie Pierwszym- pani Anna Latańska. Organizatorkami były polonistki i bibliotekarki – pani Renata Bącler i pani Mariola Fengier.

Na zakończenie, jury podsumowało wyniki, a dyrektor Pan Kryspin Woliński wręczył dyplomy i nagrody książkowe.

I miejsce zajął Marcel Matysiak z klasy IV

II miejsce zajął Hubert Janiszewski z klasy VI

III miejsce zajęła Maja Czerniejewska

Dyrektor podziękował też komisji za pracę i nauczycielom za organizację konkursu i promowanie czytelnictwa.

Konkurs pięknego czytania

Utworzono dnia 25.11.2018, 21:16