Konkur recytatorski "Współcześni"

Utworzono dnia 04.11.2018

26 października sześcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie recytatorskim  „Współcześni”, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Blizanowie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani i godnie reprezentowali naszą szkołę.  Recytowali fragmenty prozy polskiej lub światowej,napisanej po 1989 roku. Jury w składzie: Magdalena Nita – logopeda Szkoły Podstawowej w Jankowie Pierwszym, Arkadiusz Błaszczyk – kierownik  Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Kaliszu, Rafał Gajzler – redaktor „Radia Centrum”, Grzegorz Pilecki – redaktor „Życia Kalisza ”przyznało:

II miejsce Klaudii Michalak-uczennicy klasy VII, za recytację fragmentu powieści Katarzyny Grocholi „Pocieszki, najlepszy strzelec i róża”;

III miejsce Amelii Biesiadzie-uczennicy klasy VIII, za recytację fragmentu powieści Katarzyny Grocholi ”Pocieszki, mam nowe lżejsze”;

Wyróżnienie dla Kingi Wychorskiej-uczennicy klasy IIIg, za recytację fragmentu powieści Romy Ligockiej ”Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”;

Wyróżnienie dla Moniki Prymerskiej-uczennicy klasy IIIg, za recytację fragmentu powieści Romy Ligockiej ”Dziewczynka w czerwonym płaszczyku”;

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w następnych konkursach!