Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Zespół Szkół w Jankowie Pierwszym

KODER – PRZEDSZKOLAK w grupie Biedronek

Utworzono dnia 29.03.2019

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukacyjnym zorganizowałam w naszym przedszkolu zabawy wprowadzające dzieci w świat kodowania.

Podstawowe zagadnienia programistyczne można wdrażać podczas zabaw bazujących wyłącznie na aktywności dzieci. Należy uczyć już pięcio- i sześciolatki, że tablet to tylko narzędzie i może służyć do czegoś więcej niż tylko oglądanie bajek i gier. Pokazać im jak mądrze i twórczo można je wykorzystać. Podczas zabawy połączonej z nauką dzieci zaznajamiają się z tym, na jakiej zasadzie działa program i co zrobić, żeby urządzenie wykonywało nasze polecenia.  Punktem wyjścia do tworzenia rozwiązań mających na celu działania kreatywne jest  interaktywna, fabularna gra edukacyjna Scottie Go, w której skład wchodzą kartonowe klocki z planszą, magnetyczne puzzle  oraz bezpłatna aplikacja niewymagająca stałego dostępu do internetu.  Rozpoczynamy zabawę na dużej planszy edukacyjnej – tworzymy tu różne sytuacje, które są punktem wyjścia do aktywności dzieci. Plansza i klocki dają możliwość rozbudowanych zabaw tematycznych odnoszących się do świata rzeczywistego, w którym mały kosmita doświadcza wielu przygód. 

Zajęcia dla przedszkolaków zostały dostosowane do poziomu i możliwości dzieci.

Na zajęciach będziemy również kodować na osiach, odczytywać drogę do celu i kodować ją - sekwencje kodowania i rozkodowywania, tworzyć projekty, konstruować gry planszowe, rozwiązywać i układać sudoku  itp.

Dzięki tego typu zajęciom dzieci mają możliwość zdobycia umiejętności analitycznego oraz logicznego myślenia, a także uczą się zgodnej współpracy w zespole również rozwijają swoją kreatywność.

Zajęcia te mają  sprawiać dzieciom radość, satysfakcję i poczucie odniesionego sukcesu. Mają być formą rozrywki i przyjemnie spędzonym czasem.

Zapraszam na spotkania we wtorki raz w tygodniu.

 

Ewa Nawrocka

KODER – PRZEDSZKOLAK w grupie Biedronek

Utworzono dnia 29.03.2019, 07:22

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 24

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 139

W poprzednim miesiącu: 840

Wszystkich: 9871