Kiermasz Bożonarodzeniowy

Utworzono dnia 02.12.2018

W niedzielne popołudnie, 9 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się tradycyjny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Przy jego organizacji współpracowali rodzice, uczniowie i nauczyciele. Już od samego wejścia sala zapraszała gości, dekoracje (wykonane przez nauczycieli pod kierunkiem p. E. Biesiady i p. E. Grali) stworzyły nastrój świąteczny, a pośród przygaszonych świateł połyskiwały migające gwiazdki i lampki. Pięknie prezentowały się kolorowe stroiki i wszelkiego rodzaju ozdoby oferowane do sprzedaży na kiermaszu a wykonane przez uczniów i  rodziców. Powietrze wypełniał słodki zapach domowych ciast i aromatycznej kawy a dzieci witał św. Mikołaj. Taka nasza szkolna MAGIA ŚWIĄT.

O godz.14 rozpoczęły się występy artystyczne. Najpierw powitał wszystkich dyrektor szkoły pan Kryspin Woliński, potem na scenie zaprezentowała się uzdolniona muzycznie i aktorsko młodzież i dzieci naszej szkoły.

Na początek zagrała Orkiestra OSP Blizanów pod kierunkiem pana Leszka Nowaka. Przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewała trzy utwory Kornelia Raźniewska – absolwentka szkoły.

Potem zaprezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowane przez panie  z przedszkola. Dziewczynki w bielutkich, tiulowych strojach wirowały w takt muzyki tocząc „śnieżne kule” jak urocze Śnieżynki. Chłopcy w gustownych „bałwankowych kapeluszach” z wielką gracją poruszali się po scenie.

Oklaskiwano również chór szkolny wspierany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Blizanowie pod kierunkiem p. Marii Szczap, który zaśpiewał kolędy. Następnie uczniowie klas I-III i IIIg wystawili jasełka. W tym widowisku ucharakteryzowani  aktorzy znakomicie wcielili się w postacie: Józefa, Maryi z Jezuskiem, aniołów, pastuszków, króla Heroda, który atakowany  przez rogatego Diabła „skończył” pod kosą biało kościstej „damy” oraz innych osób odwiedzających stajenkę. Całość przedstawienia zwieńczyły tańce i śpiewy najmłodszych uczniów. Aktorzy mimo różnicy wieku znakomicie ze sobą współpracowali. Jasełka przygotowane zostały od kierunkiem p. Jolanty Kornaszewskiej, p. Marii Marciniak, p. Danuty Kubiak, p. Katarzyny Kliszewskiej.

Podczas kiermaszu zebrano 5 608,06 zł. Kwota w całości zasili konto rady rodziców ZS w Jankowie Pierwszym.

Było pięknie, było smacznie, było radośnie ….

SERDECZNIE WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY!

Kiermasz Bożonarodzeniowy